ابرتازه » عکس و بیوگرافی » محمدرضا شجریان و همسرانش و دخترانش و پسرانش + بیوگرافی

محمدرضا شجریان و همسرانش و دخترانش و پسرانش + بیوگرافی

 

محمدرضا شجریان، یکم مهر ۱۳۱۹ در مشهد زاده شد. خواندن را از کودکی با همان لحن کودکانه آغاز کرد. از کودکی، با توجه به استعداد و صدای خوبش، تحت تعلیم پدر، که خود قاری قرآن بود، مشغول به پرورش صدای خویش شد.

استاد محمدرضا شجریان در طول زندگی با عزت خود دو بار ازدواج کرده است که فرخنده گل افشان همسر اول محمدرضا شجریان می باشد که به مدت 31 سال با وی زندگی کرد و سپس پس از طلاق محمدرضا شجریان از فرخنده گل افشان پس از یک سال کتایون خوانساری همسر دوم محمدرضا شجریان پای به زندگی وی نهاد و از نکات جالب توجه باجناق بودن محمدرضا شجریان و همایون شجریان پسرش می باشد که گیتا خوانساری همسر همایون شجریان خواهر کتایون خوانساری می باشد .

ازدواج اول محمدرضا شجریان در سال ۱۳۴۰ و ازدواج دوم او در سال ۱۳۷۱ بوده است.

شجریان درحدود ۵۳ سالگی و در سال ۷۱ با همسر دومش کتایون خوانساری آشنا شد و با وی ازدواج کرد و حاصل زندگی آنها پسری بنام رایان است که در سال ۷۶ در کانادا به دنیا آمده است.

محمدرضا شجریان در سال ۱۳۴۰، در سن ۲۱ سالگی و زمانی که معلم بود با خانمفرخنده گل افشان که وی نیز معلم دبستان بود آشنا شد و آنها در شهر قوچان پای سفره عقد نشستند و یک سال بعد یعنی در ۲۹ مرداد ۱۳۴۱ آنها جشن عروسی خود را در مشهد گرفتند و زندگی مشترک را آغاز کردند .

حاصل ازدواج محمدرضا شجریان و فرخنده گل افشان یک پسر و سه دختر بوده است

کتایون خوانساری متولد 1344 می باشد که در سن 26 سالگی با محمدرضا شجریان ازدواج کرد .

کتایون خوانساری برای بار اول در پاریس ازدواج کرد که پس از مدتی کتایون خوانساری از همسر اول خود در پاریس جدا میشود و ازدواج خود با محمدرضا شجریان را بر اساس عشق میداند .

19 − هفت =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است