ابرتازه » پزشکی و سلامت » قرص کلونازپام 1 میلی گرم برای چیست + عوارض قرص کلونازپام

قرص کلونازپام 1 میلی گرم برای چیست + عوارض قرص کلونازپام

ایا کلونازپام خواب اور است / CLONAZEPAM

اطلاعات ارائه شده در این بخش، از منابع پزشکی مختلف گردآوری شده است و این سایت مسئولیتی در قبال آن ها ندارد. لطفاً قبل از مصرف هر نوع دارو با پزشک متخصص مشورت نمایید.

موارد مصرف قرص کلونازپام 1 چیست

درمان تشنج

درمان صرع

حملات پانیک

اختلالات اضطرابی

عوارض جانبی قرص کلونازپام 1

قرص کلونازپام نیز مانند هر داروی گیاهی و صنعتی دیگر می تواند عوارضی به همراه داشته باشد. شایعترین عوارضی که ممکن است به دنبال مصرف این دارو بروز یابند عبارتند از:

خواب آلودگی

سرگیجه احساس

خستگی

افزایش ترشح بزاق

توجه داشته باشید که هر فردی که از این دارو استفاده می کند به این عوارض دچار نمی شود. همچنین معمولا این علایم خود به خود بهبود می یابد. با این وجود در صورتی که این علایم برای شما بسیار آزاردهنده هستند یا این علایم در شما تداوم یافت بایستی پزشک خود را از موضوع باخبر سازید.

 

نحوه مصرف ، زمان مصرف و دوز قرص کلونازپام 1 چیست

قبل از آنکه از این دارو استفاده نمایید بایستی تمامی اطلاعاتی را که برای شما بر روی جعبه یا روی کاغذ درون جعبه تهیه شده است را به دقت مطالعه نمایید. قرص کلونازپام را بایستی مطابق دستور پزشکتان مصرف نمایید. این دارو معمولا برای دو یا سه مرتبه در روز تجویز می شود.

دوز دارو به میزان پاسخ به درمان، شدت بیماری و همچنین وزن فرد بستگی دارد. این دارو در کودکان بر اساس وزن آنها تجویز می شود. معمولا پزشکان به بیماران خود توصیه می کنند تا این دارو را از دوزهای کمتر شروع نموده و به صورت تدریجی افزایش دهند تا به دوز تجویز شده برسد. به یاد داشته باشید شما نبایستی بدون اطلاع پزشک خود دوز این دارو را افزایش یا کاهش دهید.

این دارو به ندرت می تواند موجب وابستگی و همچنین اعتیاد به آن گردد. بنابراین افرادی که سابقه سوء مصرف مواد یا الکل را دارند باید موضوع را به پزشک خود اطلاع دهند.

قطع ناگهانی این دارو می تواند موجب تشدید حملات تشنجی در شما گردد. بنابراین قطع این دارو بایستی به تدریج و تحت نظارت پزشک شما صورت گیرد. همچنین قطع مصرف ناگهانی مصرف این دارو ممکن است موجب سنردم ترک گردد. تشنج، تغییرات خللقی و رفتاری، لرزش و سردرد برخی از علایم سندرم ترک این دارو می باشند. لذا این دارو بایستی به تدریج کاهش یابد.

4 × 5 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است