ابرتازه » عکس و بیوگرافی » بیوگرافی محمد جواد معنوی نژاد والیبالیست + عکس خانواده

بیوگرافی محمد جواد معنوی نژاد والیبالیست + عکس خانواده

عکس محمد جواد معنوی نژاد و پدرش / Mohammad Javad Manavinejad

محمدجواد معنوی‌نژاد والیبال را زیر نظر پدرش آغاز کرد. گرچه سعید معنوی‌نژاد هیچ‌گاه والیبال را در سطح حرفه‌ای ادامه نداده بود، اما آن‌قدر تجربه داشت که بتواند استعداد را در یک شخص پیدا کند، کاری که انجام آن مخصوصاً در خانه دشوار است. جواد در یازده سالگی تصمیم گرفت والیبال را جدی‌تر دنبال کند و سعید معزی و حسن افغان از اولین مربی‌هایش بودند. در ادامه، او در سال ۱۳۹۰ به مدت ۶ ماه برای تیم راه و ترابری اصفهان در لیگ دسته یک کشور بازی کرد.

او در آبان‌ماه ۱۳۹۰ در اردوی استعدادیابی تیم ملی نوجوانان شرکت کرد و با گذراندن ۲۶ دوره اردوی آمادگی به عضویت این تیم درآمد. تیم نوجوانان ایران حدود یک سال بعد با هدایت ایرج مظفری در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا به میزبانی تهران به مقام اول رسید و معنوی‌نژاد عنوان کاپیتانی تیم را در اختیار داشت.

پس از مسابقات قهرمانی والیبال نوجوانان جهان فرهاد نفرزاده، جواد معنوی‌نژاد را در لیست خود برای مسابقات قهرمانی جوانان جهان قرار داد. این رقابت‌ها از ۳۱ مرداد ۱۳۹۱ در ترکیه و با شرکت ۲۰ تیم از کشورهای مختلف آغاز شد، اما تیم جوانان ایران هم شانس بیش‌تری از نوجوانان نداشت و با پیروزی بر ترکیه و مقام پنجمی جهان به ایران بازگشت.

با انحلال تیم راه و ترابری اصفهان، معنوی‌نژاد به بانک کشاورزی تهران پیوست و به حضور در لیگ برتر نوجوانان رضایت داد. این تیم که علاوه‌بر او، نوجوانان ملی‌پوش دیگری را هم در اختیار داشت، قهرمان شد. با این حال دوست داشت در تیمی از شهر خودش بازی کند و با یک تیم اصفهانی قهرمان شود.

در سال ۹۲ برای پست دریافت‌کننده قدرتی با پیکان تهران قرارداد بست و پیراهن شمارهٔ ۹ را پوشید. در برهه‌ای از زمان، مجبور شد به عنوان پشت‌خط‌زن به میدان برود و با بازی خوب خود کار را برای حریفان مشکل کند. این عملکرد رضایت‌بخش، فرهاد نفرزاده را مجاب کرد تا جواد معنوی‌نژاد را برای کاپیتانی تیمش برگزیند.

دیدار فینال فصل ۹۳ بین تیم‌های پیکان تهران و شهرداری ارومیه به صورت تک‌بازی در سالن سه‌هزار نفری فدراسیون والیبال برگزار شد. پیمان اکبری با چند تعویض حساب‌شده موفق شد در این مسابقهٔ حساس به برتری برسد و پایانی خوش را برای نمایندهٔ تهران رقم بزند. با این که مراسم اهدای جوایز به هم خورد، اما به هر حال این اولین مدال طلای جواد معنوی‌نژاد در لیگ برتر مردان بود.

اسلوبودان کواچ در دومین سال سرمربی‌گری تیم ملی ایران، محمدجواد معنوی‌نژاد را به عنوان پدیدهٔ لیگ برتر ۹۳ و کسی که می‌تواند در آینده به تیم کمک کند، به اردوی تیم ملی دعوت کرد. از سوی دیگر پیمان اکبری هم جواد را برای تیم امید می‌خواست. به این ترتیب معنوی‌نژاد صبح‌ها با یک تیم و عصرها با تیم دیگر تمرین می‌کرد.

به دلیل آمادگی بیش‌تر جوانان ایران برای مسابقات قهرمانی آسیا در ردهٔ امیدها، مقرر شد که تیم‌های قزاقستان، هند و پاکستان به ایران بیایند تا با حضور این چهار تیم تورنمنتی چهارجانبه به میزبانی ساری برگزار شود، اما هند و پاکستان انصراف دادند و تیم‌های ملی ب و جوانان ایران جای‌گزین شدند. محمدجواد به همراه تیم ملی امید ایران در این مسابقات شرکت کرد و با هدایت پیمان اکبری پس از تیم ملی ب در جایگاه دوم ایستاد ولی عنوان قهرمانی را به دست آورد

اطلاعات شخصی
نام کامل محمدجواد معنوی‌نژاد
تولد ۶ آذر ۱۳۷۴
زادگاه اصفهان، ایران
قد ۲۰۲ سانتی‌متر
وزن ۹۲ کیلوگرم
اطلاعات جایگاه
پست دریافت‌کننده قدرتی
باشگاه کنونی پیکان تهران
شماره ۱۴
باشگاه
سال‌ها تیم‌ها

۱۳۹۰
۱۳۹۱
۱۳۹۲–
ذوب‌آهن اصفهان
راه و ترابری اصفهان
بانک کشاورزی تهران
پیکان تهران
تیم ملی
۱۳۹۰–۱۳۹۱
۱۳۹۱–۱۳۹۳
۱۳۹۴-
 تیم ملی نوجوانان ایران
تیم ملی جوانان ایران
تیم ملی بزرگسالان ایران

12 + سیزده =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است