ابرتازه » گالری عکس » بازیگران سریال سرزمین کهن + داستان و زمان پخش سرزمین کهن

بازیگران سریال سرزمین کهن + داستان و زمان پخش سرزمین کهن

زمان پخش سریال سرزمین کهن / خلاصه داستان سریال سرزمین کهن

کارگردان سریال سرزمین کهن : هنوز صحبتی از سوی مدیران سیما برای زمان پخش سرزمین کهن اعلام نشده ولی به احتمال فراوان زمانی بعد از ماه مبارک رمضان را در نظر دارند. این سریال طبق صحبت‌های انجام شده و به احتمال فراوان از شبکه سوم سیما روی آنتن خواهد رفت.

این مجموعه به بررسی تاریخ سیاسی-اجتماعی ایران از سال ۱۳۲۰ تا پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ ایران در بستر زندگی یک پسربچه می‌پردازد که در قالب سه فصل برای پخش آماده شده است. در فصل اول سریال، کودکی رهی که شخصیت اصلی سرزمین کهن است به تصویر کشیده می‌شود، که نقش او را علی شادمان (بازیگر کودک فیلم میم مثل مادر) بازی می‌کند. رهی بعد از بمباران دهکده محل سکونت‌شان توسط نیروهای متفقین، از زیر آوار بیرون کشیده می‌شود. رهی پس از چند روز مراقبت توسط مادرش راهی تهران می‌شود. سال‌ها بعد او در یک خانواده توده‌ای بزرگ می‌شود، اما بر اثر به وقوع پیوستن ماجراهایی او به یک خانواده درباری سپرده می‌شود. در این خانواده است که او رفته رفته به هویت خود پی می‌برد. همین باعث می‌شود به یک خانواده دیگر که مذهبی هستند، سپرده شود، اما این پایان ماجراهای او و اطرافیانش نیست.

این سریال قرار بود تاریخ معاصر ایران را در قالب سه فاز ۶۶ قسمتی و پنجاه دقیقه‌ای بررسی کند و در سال ۸۶ پیش‌تولید خود را آغاز کرد و ساختدکور نیز شروع شد و قرار شد کمال تبریزی، سریال خود را در لوکیشن عظیمی در شهرک غزالی بسازد. در نیمه آذر ۸۷۷ در شهرک سینمایی غزالی فیلمبرداری فاز اول خود را آغاز کرد و بعد از اصلاحاتی که روی فیلمنامه شده بود فاز اول سریال دراوایل سال ۸۹۹ به اتمام رسید. فاز دوم سریال از دی ماه ۸۹ شروع شد و بعد از مشکلات مالی و اصلاحاتی که به فیلمنامه وارد شده بود در دی ماه ۹۲ به اتمام رسید و در ۳ بهمن ۹۲ این سریال روی آنتن شبکه سه رفت اما فقط چهار قسمت از سریال پخش شد که موجی از اعتراضات بختیاری‌ها را در پی داشت که باعث تعطیل شدن سریال و عذر خواهی صدا و سیما و عوامل سریال شد در سال ۹۴ زمزمه‌هایی در مورد پخش این سریال به گوش می‌رسید. در مردادماه ۹۴ پیش تولید فاز سوم سرزمین کهن شروع شد و فیلمبرداری از فروردین ۹۵ اغاز شد و تا پایان فروردین ۹۶ به پایان میرسد قرار است دوباره این سریال پخش شود

یازده − 6 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است